06.08.2025
6
Riddle: If 10 bags of jelly beans and 6 licorice sticks cost $1, and 10 licorice sticks and 6 jelly bean bags cost 92 cents. How much does one licorice stick cost?
Answer: 5 cents while Jelly bean bags cost 7 cents.
Share on social networks:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter